kubilay aydin nororadyoloji

Özgeçmiş

Prof. Dr. Kubilay Aydın, 1969 yılında Trabzon'da doğdu. Üniversite sınavında ilk 100 öğrenci içinde yer alarak kazandığı Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1993 yılında mezun oldu. 1994'de girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) birincilik elde ederek Hacettepe Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalında başladığı uzmanlık eğitimini 1998 yılında tamamladı. 1999 yılında Güney Kaliforniya Üniversitesi St. Vincent Medical Center'da Nöroradyoloji Bölümünde ziyaretçi öğretim üyesi pozisyonunda çalıştı. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalında Nöroradyoloji uzmanı olarak göreve başladı. Harvard Üniversitesi, Massachusetts General Hospital Nöroradyoloji bölümünde international fellowship pozisyonunda 2003 yılı içinde akademik çalışmalar yaptı. 2005'de doçent ve 2011 yılında da profesör unvanlarını aldı. 2011-2016 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesi Nöroradyoloji Bilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı. Halen İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesinde Nöroradyoloji Bilim Dalı'nda (İstanbul Tıp Fakültesi) profesör kadrosunda öğretim üyesi olarak ve Vehbi Koç Vakfı  Koç Üniversitesi Hastanesi'nde Girişimsel Nöroradyoloji Birimi sorumlu doktoru olarak görev yapmaktadır (Koç Üniversitesi Hastanesi).


Prof. Dr. Kubilay Aydın, Tanısal ve Girişimsel Nöroradyoloji alanında yaptığı uluslararası düzeyde akademik çalışmaları sonucunda 2003 yılında Hacettepe Üniversite Senatosu Araştırma Ödülü, 2005 yılında Türk Nöroloji Derneği Klinik Araştırmalar Ödülü, 2007'de Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü, 2008'de İstanbul Üniversitesi Prof. Meliha Terzioğlu Ödülü ve 2009'da TÜBİTAK Sağlık Bilimleri Teşvik Ödülü'nü kazanmıştır. Çok sayıda ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde yayınlamış makalesi olan Prof. Aydın, Diagnostic and Interventional Radiology Dergisinde Nöroradyoloji editorlüğü ile birlikte 20'ye yakın sayıda uluslararası bilimsel dergi için Nöroradyoloji ve Beyin Cerrahisi alanlarında hakemlik/danışmanlık yapmaktadır. Nöroradyoloji alanından en önemli dergi olan American Journal of Neuroradiolgy, Prof. Dr. Kubilay Aydın’ı Girişimsel Nöroradyoloji alanındaki en iyi danışman/hakemler arasında göstermiştir. Dr.Kubilay Aydın, "American Journal of Neuroradiology” dergisinin editörler kuruluna ülkemizden seçilen ilk ve tek nöroradyoloji uzmanıdır.


Prof. Dr. Kubilay Aydın, European Board of Diagnostic and Interventional Neuroradiology diploma ve sertifikasına (Avrupa Tanısal ve Girişimsel Nöroradyoloji Diplomasi) sahip olup Avrupa Nöroradyoloji Cemiyeti, Avrupa Radyoloji Cemiyeti, Avrupa Kardiyovasküler ve Girirşimsel Radyoloji Cemiyeti, Türk Radyoloji Derneği, Türk Girişimsel Radyoloji Derneği üyesidir.


Beyin anevrizmaları (baloncuk) ve arterio-venöz malformasyon (AVM) gibi merkezi sinir sisteminin damar hastalıklarının endovasküler (kapalı cerrahi) yöntemlerle tedavileri, Şah damarı tıkanıkları /darlıklarının tedavileri, Beyin damar tıkanlıklıkları / darlıklarının tedavileri, Prof. Dr. Kubilay Aydın'ın başlıca akademik ve klinik ilgi alanlarıdır.

Prof. Dr. Kubilay Aydın

İstanbul Tıp Fakültesi

İstanbul Tıp Fakültesi Cerrahi Binası
Radyoloji Anabilim Dalı, Nöroradyoloji Bilim Dalı
Çapa - İstanbul

 

Koç Üniversitesi Hastanesi

Koç Üniversitesi Hastanesi
Davutpaşa Caddesi No:4
Topkapı - İstanbul

Koç Üniversitesi santral: 0850 250 8250